Otroške igrače in igre se spreminjajo z otrokovo starostjo

Otroci se vedno radi igrajo z otroškimi igračami. Že od rojstva potrebujejo neko igračo, da imajo kaj za početi, ter jim ta krajša dolgi čas. Od začetka se otroci radi igrajo predvsem s plišastimi igračami, kot na primer kakšna plišasta žival, ali pa kak junak iz risank. 

Pri zelo majhnih oziroma mladih otrocih moramo paziti, da jim ne damo trdih in majhnih igrač, saj bi jih lahko stlačili v usta, kot to otroci radi počno, ter bi jim to škodilo, zato jim pri prvih letih še ne smemo dajati plastičnih igrač. 

Ko pa dorastejo, da si zavedajo, da igrač ne smejo tlačiti v usta, jim lahko damo tudi plastične igrače, na primer plastične avtomobila, deklicam pa kakšne barbike in lutke. Zelo radi se igrajo tudi z igralnimi seti kot je na primer mini kuhinja ali delavnica za dečke, kjer se lahko pretvarjajo da počnejo opravila, ki jih bodo kasneje življenju. 

Otroške igrače in igre se spreminjajo z otrokovo starostjo

Ko otroci dorastejo še nekoliko bolj, pa jim lahko damo elektronske igrače, saj jih ne bodo uničili. To pa so na primer kakšni modeli vlakov na tirnicah, ali pa avto na daljinec. Z računalnikom in telefonom pa je potrebno počakati še nekaj let, saj imajo lahko le ti na majhnega otroka slab vpliv. 

Ko se otroci naučijo brati, ter razumejo že skoraj vse besede, se lahko začno igrati z raznimi družabnimi igrami, saj je za igranje le teh potrebno dobro razumevanje pravil igre, ter je pri mnogih potrebno znati brati in pisati. Lahko pa se osredotočijo na družabne igre kot so kače in lestve, človek ne jezi se ali domine, spomin, ki ne potrebujejo toliko znanja, prav tako ne potrebujejo znanja branja.